HYDRA CLINIC

Inovativní péče proti suchosti a dehydrataci pleti

Stárnutí, působení prostředí, znečištění, kouření a opakovaná expozice na slunci - to vše jsou faktory, které kůži každý den poškuzují a narušují mechanismus hydratace. Nedostatečně hydratovaná pleť ztrácí pružnost, elasticitu a dochází k tvorbě jemných linek a vrásek. Řada HYDRA CLINIC obsahuje 4 inovativní aktivní látky, které působí na přirozené mechanismy v kůži a spolu s dalšími vzácnými rostlinnými extrakty představuje intenzivně hydratačně - výživné působení s maximálním regeneračním účinkem. Unikátní péče je obohacena o inteligentní hydrolipidy, které dokáží upravovat hydratci kůži v závislosti na vlhkosti prostředí.

Zpět

Hlavní účinné látky

INTELIGENTNÍ HYDROLIPIDY - LIPIDUR

- pochází z výzkumu biokompatibilních polymerů a byly vyvinuty s cílem napodobit hydrolipidovou buněčnou membránu. Dokáží upravovat míru hydratace v závislosti na vlhkosti vnějšího prostředí. Hydrolipidy zachytávají molekuly vody z okolí, ukládají a distribuují ji v kůži tehdy, když je okolní vlhkost prostředí vysoká a pokožka začíná být dehydrovaná. Při nízké vlhkosti udržují molekuly vody a zabraňují ztrátám vody z pokožky.

Díky své struktuře, se LIPIDURE váže na první mikrometry stratum corneum (vrchní vrstva pokožky), kde vytváří ochranný „hydro gel“, jenž zůstává na povrchu kůže dokonce i po několikerém opláchnutí. Rovněž je schopen usnadňovat vstřebávání a progresivní distribuci dalších aktivních složek do hlubších kožních vrstev.

Dehydrataci pleti regulují dva komplementární systémy: tok vody skrze epidermis a schopnost zadržování vody v epidermis. Vzhledem k tomu, že buněčné membrány jsou převážně lipidové a pro vodu tudíž nepropustné, zůstával proces migrace vody skrze epidermis v hypotetické rovině až do objevu aquaporinů v roce 2003, což jsou malé kanálky, které přepravují vodu z vnějšího prostoru dovnitř buněk (3 miliardy molekul vody za 1 sekundu). V roce 2003 získal za objev těchto aquaporinů americký biolog, Peter Agre, Nobelovu cenu za chemii.

AQUAPHYLINE

Aktivní složka nové generace, která byla vyvinuta na základě nedávných vědeckých objevů. Aquaphyline obsahuje oligosacharidy z violky trojbarevné (Viola tricolor), stimuluje syntézu aquaporinů a podporuje cirkulaci vody z dermis směrem do epidermis. Zároveň zvyšuje obsah kyseliny hyaluronové v epidermis a výrazně tak stimuluje schopnost zadržování vody v epidermis.

Aquaphyline zvyšuje syntézu aquaporinů o 44% a kyseliny hyaluronové o 23%.


BIO SKIN REPAIR

Samoregulující fytokomplex obsahující extrakt z rostliny Onopordum acanthium, která je známá svými účinky při léčbě popálenin. BIO SKIN REPAIR podporuje syntézu základních bílkovin, jež se podílejí na diferenciaci epidermis: INVOLUKRIN, LORIKRIN a LEKTIN. Tyto bílkoviny podporují syntézu NMF(přirozený hydratační faktor) a pomáhají zlepšovat funkci kožní bariéry díky tomu, že zpevňují mikroarchitekturu stratum corneum. BIO SKIN REPAIR zaručuje epidermální obnovu v případě poškozené kůže, u zdravé kůže pomáhá podporovat přirozenou buněčnou obnovu a představuje tak účinný anti-aging.

MIKRONÁPLAST PHYTO-MARINE

Originální charakter  kombinace polysacharidů z akátu a alginátu s aminokyselinou serinu pro dlouhotrvající hydrataci. Vláknitá struktura polysacharidů dokáže na povrchu kůže vytvořit síť, v které jsou obsaženy molekuly serinu. Na kůži je vnímána jako přiložení náplasti. Mikronáplast zajišťuje průběžné uvolňování molekul serinu a tím pádem dlouhotrvající a průběžný hydratační účinek na straně jedné. Na straně druhé zabraňuje transepidermálním ztrátám vody v horních vrstvách epidermis.

VOLULIP 

Volulip byl navržen s cílem nabídnout alternativu k injekcím kyseliny hyaluronové. Zvyšuje produkci kyseliny hyaluronové o 101 %. Volulip™ je rostlinný komplex skládající se z extraktu ze šruchy (Portulaca) v kombinaci s peptidem pocházející z matrice (MATRIKIN) regulující aktivitu kožních buněk. Tato pozoruhodná aktivní látka spolu se speciálním rostlinným komplexem pro hydrataci, výživu, imunitní ochranu je obsažena v RTĚNCE HYALURONIC101-E803.

Další aktivní látky

Lotosový a Leknínový Extrakt - zjemňující a hydratující účinek
Pitayový Extrakt - bohatý na vitamín C a E 
Tamarilový Extrakt - vysoký obsah vitamínu C, hydratující a zpevňující účinek
Melounový Extrakt - vitamíny A,C,E, revitalizující 
Marulový, Pistáciový a Arganový Olej - regenerující, vysoký obsah nenasycených mastných kyselin 
Grepový Extrakt - proti volným radikálům
Brusinkový Extrakt - antioxidant
Okurkový Extrakt - revitalizující a hydratující účinek 
Máslo Kokum - regenerující a obnovující účinek
Voda z Lagun Polynésie - vysoký obsah minerálů a stopových prvků

Celkem produktů 3