ACTI-BIOTIC

Anti-hormonální ošetření pleti smíšené, mastné a náchylné k akné


Ericson Laboratoire vyvinul vysoce účinnou metodu ošetření Acti-Biotic. Tato řada řeší všechny problémy smíšené, mastné a aknetické pleti. Stimuluje vlastní přirozené kožní antibiotika, regulace androgenních hormonů, detoxikace kůže, regulace kožního mazu a matující účinek pro lesklou pleť. Řešení všech problémů smíšené, mastné a aknetické pleti žen, můžu a mladistvých všech věkových kategorií. Produkty této řady obsahují silné aktivní složky s čistícími, antihormonálními, antibakteriálními, detoxikačními, matujícími, hydratačními a zklidňujícími účinky.

Zpět

Hlavní účinné látky

DERMAPUR

Aby pleť mohla bojovat proti mikrobiálním infekcím, produkuje přírodní antibiotika, která jí umožňují zachovávat rovnováhu flóry, jež je její součástí. V případě, že dojde k narušení tohoto ekosystému nebo k jeho vychýlení z rovnováhy, dochází k proliferaci baktérií a v pleti se začnou objevovat retenční a zánětlivé ranky. Přirozená antibiotika pomáhají omezovat množení a růst patogenních baktérií na povrchu pleti.

Špičková aktivní složka Dermapur, řady Acti-Biotic, je silně účinný rostlinný komplex (extrakt z tavolníku), který je schopen stimulovat syntézu přirozených kožních antibiotik a pomáhat tak pleti při obraně před mikroorganismy, jež jsou příčinou akné. Dermapur podporuje syntézu katelicidinů, což jsou antimikrobiální peptidy, které naše buňky přirozeně produkují.

Katelicidiny mění uspořádání bakteriální membrány, která se jejich působením stává propustnou. Mají tudíž přímý antibiotický účinek. Dochází k posilování přirozené obranyschopnosti pleti, která je díky nim lépe vyzbrojena k tomu, aby dokázala zamezovat bakteriální proliferaci, obnovovat rovnováhu a zachovávat původní mikroflóru.

Na základě dermatologických měření in vitro bylo ukázáno, že přípravek  Dermapur posiluje syntézu katelicidinů (přirozených antimikrobiálních peptidů kůže) až o 130 %.

IRIS CYTOBIOL - Antibakteriální, antiseptický účinek a působení proti zarudnutí

Iris Cytobiol je komplex extraktu z oddenku kosatce a roztoku kovového zinku.

EXTRAKT Z ODDENKU KOSATCE
Kosatec, který je bohatý na glukosidy a rutosidy, pomáhá zabraňovat vzniku zarudnutí tím, že restrukturuje prostřední oblast (svalový obal) cév a zmírňuje reaktivní podráždění mastné pleti.

KOVOVÝ ZINEK
1) Antiseptický a hojivý.
2) Působí proti volným radikálům, které se uvolňují ve značném množství během zánětlivých reakcí.

PHYCOSACCHARIDE AC - Silný regulátor mazové produkce

Phycosacharide AC je oligosacharid mořského původu spojený se zinkem. Pomáhá regulovat mazovou produkci a uvolňování mazu a chrání pokožku před vznikem akné. 
Díky svému složení, včetně polyfenolů, Phycosaccharide AC omezuje množení Staphylococcus aureus, Propionibacterium acnes, a Malassezia furfur zodpovědných za tvorbu komedonů a zánětlivých projevů.

ACNET - Antihormonální, protizánětlivé působení

Acnet je biotechnologická aktivní složka, která současně působí na všechny problémy mastné pleti: hyperseborhea, hyperkeratóza, zánět a vývoj baktérií. Tento komplex představuje kombinaci kyseliny nordihydroguaretové neboli NDGA a kyseliny oleanové, ve formě gelového přípravku Osmocide. Působí proti všem faktorům, které způsobují vznik akné.

EVERMAT - Působení proti sebocytům, antihormonální působení

Evermat je nová aktivní složka, která se skládá z extraktu afrického stromu (Enantia chlorantha) a kyseliny oleanové. Kyselina oleanová blokuje stimulaci androgenů inhibicí enzymu 5-alfa-reduktáza. Enantia chlorantha inhibuje proliferaci sebocytů.

BIODEXTROL - Antihormonální působení

Biodextrol je biotechnologická aktivní složka. Jedná se o regulátor hormonální aktivity mazových žláz. Získává se technikou podobnou těm, jež se používají při výrobě antibiotik, a sice biopřeměnou škrobového extraktu, která probíhá za účasti specifického enzymu s názvem cyklodextrin glykosyltransferáza. Biodextrol je díky své trojrozměrné struktuře schopen regulovat aktivitu androgenových steroidních hormonů. Dočasně se na ně váže a mění jejich rozpustnost v mazových žlázkách. Žlázky tím pádem již nejsou nadměrně stimulovány a dochází k rychlé obnově jejich normální činnosti.

Biodextrol na mazové žlázky působí rychle: během 10 dnů se v hyperseborhoické pleti obnovuje normální tvorba lipidů, aniž by docházelo k jejímu vysychání.

Další účinné látky

Kyselina Salicylová - působí keratoliticky
Kyselina Glycyretinová - protizánětlivý účinek
Iris + Zinek - antiseptický a protizánětlivý účinek
Zelený Jíl - inhibuje bakteriální proliferaci
E.O. (Tymián, Borovice, Lopuch a Kopřiva) - léčí, zklidňuje, působí antisepticky a protizánětlivě 

Celkem produktů 6